Save 5% on Washing-Up Liquid

Filter & sort

Prices Highlights Brands Properties Material Certificates Use for Effective
Filter

Washing-Up Liquid: 1 - 30 of 33 items

claro ECO Multi Tabs

claro ECO Multi Tabs, 70 pieces

  • With salt & rinse aid function
  • Water soluble film
  • Highly effective
€ 20,49 (€ 0,29 / pc)

Delivery by October 09

Zero Sensitive Dishwashing Lotion

Frosch Zero Sensitive Dishwashing Lotion, 500 ml

  • High rinsing power
  • pH-neutral
  • Ideal for sensitive skin
€ 2,81 € 3,52 (€ 5,62 / l)

Delivery by October 09

ecoPhil Washing-Up Liquid

ecoPhil Washing-​Up Liquid, 500 ml

  • Cleans all types of dishes
  • Removes burned-in & dried food
  • Very effective
€ 5,49 € 9,16 (€ 10,98 / l)

Delivery by October 09

PUREWAVE Magic Sponge

PUREWAVE Magic Sponge

  • Particularly absorbent & robust
  • 100% biodegradable
  • Washable at 60°C
€ 4,44 € 5,23

Delivery by October 09

Washing-Up Liquid - Aloe Vera

Frosch Washing-​Up Liquid -​ Aloe Vera, Refill bag 800 ml

  • Gentle on the skin
  • With plant surfactants
  • 5.5 pH level adapted to the skin
€ 4,59 (€ 5,74 / l)

Delivery by October 09

Tea Natura Dishwasher Powder

Tea Natura Dishwasher Powder, 1 kg

  • For any dishwasher
  • Biodegradable
  • Surfactants of vegetable origin
€ 9,82 € 10,34 (€ 9,82 / kg)

Delivery by October 09

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Lemon Washing Up Liquid

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Lemon Washing Up Liquid, 500 ml

  • Also for sensitive skin types
  • Dissolves grease
  • Provides shine
€ 7,07 € 7,45 (€ 14,14 / l)

Delivery by October 09

ecoLiving Dish Brush with Replaceable Head

ecoLiving Dish Brush with Replaceable Head, Black

  • Natural plant bristles
  • Plastic-free
  • Long-lasting
€ 8,69

Delivery by October 09

biobel Washing-Up Liquid

biobel Washing-​Up Liquid, 5 l

  • Tough on grease & dirt
  • Gentle on the skin
  • With a fresh lemon scent
€ 32,49 € 40,62 (€ 6,50 / l)

Delivery by October 09

Seep Loofah Eco Sponge Scourers

Seep Loofah Eco Sponge Scourers, 4 pieces

  • Plastic-free & compostable
  • Machine washable at 30-40°C
  • Safe on non-stick pans
€ 14,19 (€ 3,55 / pc)

Delivery by October 09

ZIELKO Dishwashing Liquid - Blood Orange

ZIELKO Dishwashing Liquid -​ Blood Orange, 500 ml

  • For crockery, pots & surfaces
  • Also for sensitive skin types
  • With a blood orange fragrance
€ 3,55 € 4,44 (€ 7,10 / l)

Delivery by October 09

herbow Fresh Nature Dish Soap

herbow Fresh Nature Dish Soap, 500 ml

  • Effectively removes dirt & grime
  • With a practical pump dispenser
  • Fragrance-free formula
€ 3,71 € 3,91 (€ 7,42 / l)

Delivery by October 09

Cose della Natura Universal Cellulose Sponge

Cose della Natura Universal Cellulose Sponge, Medium

  • 100% Natural
  • High absorbency
  • Durable
€ 13,80 € 14,53

Delivery by October 09

OWOSCHFETZN "Berta Hen - Happy Day" Sponge Cloth

OWOSCHFETZN "Berta Hen -​ Happy Day" Sponge Cloth , Blue

  • Washable
  • Reusable
  • Unique design
€ 7,45 € 7,85

Delivery by October 09

brabantia Foldable Draining Rack - Large

brabantia Foldable Draining Rack -​ Large, Dark Grey

  • Two removable cutlery baskets
  • Four hooks for wine glasses
  • Including drip tray with drain
€ 66,05 € 94,37

Delivery by October 09

Seep Eco All Purpose Cloths

Seep Eco All Purpose Cloths, 4 pieces

  • Washable & compostable
  • Machine washable at 30-40°C
  • Made from cellulose & recycled cotton
€ 14,29 (€ 3,57 / pc)

Delivery by October 09

organic family Summer Joy Dishwash Liquid

purenn organic family Summer Joy Dishwash Liquid, 500 ml

  • With chamomile & calendula extract
  • Removes grease & food residues
  • Streak-free results
€ 5,58 € 5,88 (€ 11,16 / l)

Delivery by October 09

bluu spongeblub Non-scratch Sponges

bluu spongeblub Non-​scratch Sponges, 2 pieces

  • Suitable for many surfaces
  • Highly absorbent
  • Environmentally friendly & vegan
€ 8,70 € 9,16 (€ 4,35 / pc)

Delivery by October 09

bluu fred cleantstone Cleaning Stone Refill

bluu fred cleantstone Cleaning Stone Refill, 250 g

  • For chrome steel & glass-ceramic hobs
  • All-natural ingredients
  • Convenient & economical
€ 24,89 € 26,20 (€ 99,56 / kg)

Delivery by October 09

OWOSCHFETZN "Berta Hen - Make a wish" Sponge Cloth

OWOSCHFETZN "Berta Hen -​ Make a wish" Sponge Cloth , Turquoise

  • Durable
  • Colourful
  • Natural materials
€ 7,45 € 7,85

Delivery by October 09

ecoLiving Wooden Pot Brush

ecoLiving Wooden Pot Brush

  • Plant-based bristles
  • Durable & robust
  • Without microplastics
€ 5,70 € 6,01

Delivery by October 09

Cleaning Block Griddle

Cleaning Block Cleaning Block Griddle

  • Fights most stubborn dirt & grease
  • Odourless
  • Bacteriostatic
€ 3,97 € 4,18

Delivery by October 09

ALPEKO Organic Lavender & Rosemary Dish Soap

ALPEKO Organic Lavender & Rosemary Dish Soap, 500 ml

  • Hypoallergenic
  • Natural formula
  • Fresh herbal scent
€ 6,83 € 7,19 (€ 13,66 / l)

Delivery by October 09

OWOSCHFETZN "Cross Stitch" Sponge Cloth

OWOSCHFETZN "Cross Stitch" Sponge Cloth , Hearts

  • Functional
  • Reusable
  • Plastic-free
€ 7,45 € 7,85

Delivery by October 09

Cleaning Block Pool

Cleaning Block Cleaning Block Pool

  • Eco-friendly & odourless
  • Removes lime, dirt & algae effectively
  • Easy & quick cleaning action
€ 3,97 € 4,18

Delivery by October 09

ALPEKO Thyme & Orange Dish Soap

ALPEKO Thyme & Orange Dish Soap, 500 ml

  • Plant-based surfactants
  • Natural formula
  • Invigorating herbal scent
€ 6,83 € 7,19 (€ 13,66 / l)

Delivery by October 09

BiOHY All-in-one Dishwasher Tabs

BiOHY All-​in-​one Dishwasher Tabs, 40 pieces

  • For dishes, cutlery, glass & porcelain
  • Dissolves stubborn residues & grease
  • Long-lasting shine
€ 28,62 € 30,13 (€ 0,72 / pc)

Delivery by October 09

organic family Autumn Memories Dishwash Liquid

purenn organic family Autumn Memories Dishwash Liquid, 500 ml

  • Vegan
  • Gentle on the skin
  • With aloe vera & cowberry
€ 5,58 € 5,88 (€ 11,16 / l)

Delivery by October 09

biobel Dishwashing Bar

biobel Dishwashing Bar, 150 g

  • For all types of crockery
  • Dissolves dirt & grease
  • 100 % biodegradable
€ 7,33 € 7,72 (€ 48,87 / kg)

Delivery by October 09

YOPE Natural Washing-Up Liquid Cucumber

YOPE Natural Washing-​Up Liquid Cucumber, 750 ml

  • For sensitive skin
  • With aloe vera extract
  • Fresh cucumber fragrance
€ 8,70 € 9,16 (€ 11,60 / l)

Delivery by October 09