Save a Minimum of 5%

Shop by category

Filter & sort

Prices Highlights Type of Laundry Brands Properties Material Certificates Use for Effective Washing temperature
Filter

Save at least 5%: 1 - 30 of 190 items

claro ECO Multi Tabs

claro ECO Multi Tabs, 70 pieces

  • With salt & rinse aid function
  • Water soluble film
  • Highly effective
€ 20,49 (€ 0,29 / pc)

Delivery by October 09

Klar Measurement Cup, 150 ml

Klar Measurement Cup, 150 ml

  • For exact measurements
  • Measurements on the cup
  • Made from pure PP - recyclable
€ 0,85 € 0,90

Delivery by October 09

brabantia PerfectFit Garbage Bags - In A Roll

brabantia PerfectFit Garbage Bags -​ In A Roll, 23-​30 L (G) -​ 20 Pieces

  • With a practical drawstring
  • Easy removal
  • Sturdy
€ 6,58 € 6,93

Delivery by October 09

Zero Sensitive Laundry Detergent

Frosch Zero Sensitive Laundry Detergent, 1.500 ml

  • For coloured & white laundry
  • Without colourants
  • 30° - 95° C
€ 8,37 € 10,47 (€ 5,58 / l)

Delivery by October 09

Zero Sensitive Dishwashing Lotion

Frosch Zero Sensitive Dishwashing Lotion, 500 ml

  • High rinsing power
  • pH-neutral
  • Ideal for sensitive skin
€ 2,81 € 3,52 (€ 5,62 / l)

Delivery by October 09

Yogacleaner Yoga Mat Cleaner

Yogacleaner Yoga Mat Cleaner, 60 ml

  • With pure essential oils
  • Dries quickly
  • Fresh, herbal fragrance
€ 6,21 € 6,54 (€ 103,50 / l)

Delivery by October 09

claro ECO Colourful Laundry Powder

claro ECO Colourful Laundry Powder, 2,20 kg

  • Fine & colour laundry
  • 30°C - 95°C
  • Up to 35 washes
€ 26,49 (€ 12,04 / kg)

Delivery by October 09

PUREWAVE Glass Cleaner

PUREWAVE Glass Cleaner, 500 ml

  • For windows, mirrors & glass plates
  • 100% biodegradable
  • Fragrance: patchouli & vanilla
€ 3,32 € 3,91 (€ 6,64 / l)

Delivery by October 09

PUREWAVE All-Purpose Cleaner

PUREWAVE All-​Purpose Cleaner, 500 ml

  • For surfaces, tiles & glass
  • 100% biodegradable
  • Fragrance: patchouli & vanilla
€ 3,32 € 3,91 (€ 6,64 / l)

Delivery by October 09

Zero Sensitive Fabric Softener

Frosch Zero Sensitive Fabric Softener , 750 ml

  • Free from colourants & perfume
  • With nourishing urea
  • Delicate fragrance
€ 3,34 € 4,18 (€ 4,45 / l)

Delivery by October 09

PUREWAVE Shea Butter & Peach Blossom Home Perfume

PUREWAVE Shea Butter & Peach Blossom Home Perfume, 250 ml

  • Fragrance profile: Fruity, floral & sweet
  • Long-lasting fragrance experience
  • Without synthetic additives
€ 7,78 € 9,16 (€ 31,12 / l)

Delivery by October 09

ecoPhil Washing-Up Liquid

ecoPhil Washing-​Up Liquid, 500 ml

  • Cleans all types of dishes
  • Removes burned-in & dried food
  • Very effective
€ 5,49 € 9,16 (€ 10,98 / l)

Delivery by October 09

Greenatural Universal Floor and Surface Cleaner

Greenatural Universal Floor and Surface Cleaner, 10 kg

  • High cleaning power
  • Extremely economical
  • Nickel tested
€ 51,04 € 53,73 (€ 5,10 / kg)

Delivery by October 09

OKAY Mister Grease Kitchen Cleaner

OKAY Mister Grease Kitchen Cleaner, 500 ml

  • Highly effective
  • Fine fragrance
  • Environmentally friendly
€ 7,45 € 7,85 (€ 14,90 / l)

Delivery by October 09

PUREWAVE Universal Floor Cleaner

PUREWAVE Universal Floor Cleaner, 500 ml

  • For tiles, laminated floors & more
  • For indoor & outdoor use
  • Fragrance: balsam wood
€ 5,55 € 6,54 (€ 11,10 / l)

Delivery by October 09

Zero Sensitive Hand Wash Lotion

Frosch Zero Sensitive Hand Wash Lotion, 500 ml

  • Ideal for frequent hand washing
  • 100 % recyclable packaging
  • Without colourants & fragrances
€ 3,34 € 4,18 (€ 6,68 / l)

Delivery by October 09

CYCLE Glass Cleaner

CYCLE Glass Cleaner, 500 ml

  • Dries without streaks
  • Ensures radiant cleanliness
  • Fragrance-free
€ 2,55 € 3,65 (€ 5,10 / l)

Delivery by October 09

The Sustainable People Recycled Drawstring Bin Bags

The Sustainable People Recycled Drawstring Bin Bags, 20 L (15 pieces)

  • Conserves resources
  • Fewer CO₂ emissions
  • Tear resistant & waterproof
€ 2,29 (€ 0,15 / pc)

Delivery by October 09

PUREWAVE Bathroom Cleaner

PUREWAVE Bathroom Cleaner, Ginger & rosemary (500 ml)

  • For the entire bathroom
  • Dissolves limescale, dirt & streaks
  • Biodegradable
€ 3,32 € 3,91 (€ 6,64 / l)

Delivery by October 09

Heavy Duty Bin Liners Made from Recycled Material

The Sustainable People Heavy Duty Bin Liners Made from Recycled Material, Blue 60 L (20 pieces)

  • Made from 100% recycled material
  • Tear resistant
  • Waterproof
€ 2,89 (€ 0,14 / pc)

Delivery by October 09

Biopuro Flax & Walnut Oil Floor Cleaner

Biopuro Flax & Walnut Oil Floor Cleaner, 1 l

  • With flax and walnut oil
  • Tested for nickel, chrome and cobalt,
  • Hypoallergenic and vegan
€ 7,89 (€ 7,89 / l)

Delivery by October 09

Small Planet AMZ Detergent Sheets - Fragrance-free

Small Planet AMZ Detergent Sheets -​ Fragrance-​free, Travel-​size 4 pcs. (4 pieces)

  • For white & colour-fast fabrics
  • Gentle formula
  • 20 °C - 60 °C
€ 3,71 € 3,91 (€ 0,93 / pc)

Delivery by October 09

Universal Laundry Detergent - Zero Additives

planet pure Universal Laundry Detergent -​ Zero Additives, 30 W (1,50 l)

  • For white & coloured fabrics
  • Perfect for sensitive skin
  • For all temperatures
€ 11,52 (€ 7,68 / l)

Delivery by October 09

claro ECO Snow White Washing Powder

claro ECO Snow White Washing Powder, 1 kg

  • White & light laundry
  • 30° - 95°C
  • Up to 35 washes
€ 13,09 (€ 13,09 / kg)

Delivery by October 09

Washing-Up Liquid - Aloe Vera

Frosch Washing-​Up Liquid -​ Aloe Vera, Refill bag 800 ml

  • Gentle on the skin
  • With plant surfactants
  • 5.5 pH level adapted to the skin
€ 4,59 (€ 5,74 / l)

Delivery by October 09

PUREWAVE Magic Sponge

PUREWAVE Magic Sponge

  • Particularly absorbent & robust
  • 100% biodegradable
  • Washable at 60°C
€ 4,44 € 5,23

Delivery by October 09

PUREWAVE Fresh Herbalime Home Perfume

PUREWAVE Fresh Herbalime Home Perfume, 250 ml

  • Fragrance profile: Fresh, tart & woody
  • Long-lasting fragrance experience
  • Eliminates unpleasant odours
€ 7,78 € 9,16 (€ 31,12 / l)

Delivery by October 09

Garden Trading Folding Beech Drying Rack

Garden Trading Folding Beech Drying Rack

  • Made of untreated beech wood
  • Adjustable
  • Height: 151 cm
€ 97,75 € 102,90

Free delivery by October 09

PUREWAVE Magic Cloth

PUREWAVE Magic Cloth, Dark blue

  • Fights dirt & deposits
  • Absorbent & lint-free
  • Size: 40 x 40 cm
€ 7,78 € 9,16

Delivery by October 09

organic family Happy Moments Laundry Detergent

purenn organic family Happy Moments Laundry Detergent, 1 l

  • For little ones' laundry
  • Natural ingredients
  • With chamomile
€ 11,56 € 12,17 (€ 11,56 / l)

Delivery by October 09