Sonett Cleaning Agents & Laundry Detergents in Cartons

Filter & sort

Prices Highlights Brands Properties Use for
Filter

Sonett in Cartons : 9 items

Sonett Bleaching Complex

Sonett Bleaching Complex, 900 g

  • Removes difficult stains
  • Prevents greying
  • Tough on stained dishes
€ 5,88 € 6,54 (€ 6,53 / kg)

Delivery by October 12

Sonett Washing Powder Concentrate

Sonett Washing Powder Concentrate, 2,40 kg

  • For coloured & white laundry
  • With organic plant oil soap
  • 40°C - 95°C
€ 15,31 € 17,02 (€ 6,38 / kg)

Delivery by October 12

Sonett Softener

Sonett Softener, 1 kg

  • Improves the washing performance of the laundry detergent
  • Without phosphates & fillers
  • Free from petroleum products
€ 6,47 € 7,19 (€ 6,47 / kg)

Delivery by October 12

Sonett Gall Soap

Sonett Gall Soap, 100 g

  • Very rich & effective
  • With plant-based ingredients from organic farming
  • Excellent fat-dissolving power
€ 2,10 € 2,34 (€ 21,00 / kg)

Delivery by October 12

Sonett Laundry Powder Colour Sensitive

Sonett Laundry Powder Colour Sensitive, 1,20 kg

  • For coloured & delicate fabrics
  • With organic soapwort extract
  • Pure plant-based & mineral ingredients
€ 11,19 € 12,44 (€ 9,33 / kg)

Delivery by October 12

Sonett Curd Soap

Sonett Curd Soap, 100 g

  • Free from colourants, fragrances & fillers
  • Free from petrochemicals
  • Economical in use
€ 1,75 € 1,95 (€ 17,50 / kg)

Delivery by October 12

Sonett Dishwashers Tablets

Sonett Dishwashers Tablets, 25 pieces

  • Suitable for household dishwashers
  • Without chloric bleaching agents
  • Free from fragrances
€ 8,24 € 9,16 (€ 0,33 / pc)

Delivery by October 12

Sonett Dishwasher Detergent

Sonett Dishwasher Detergent, 3 kg

  • Free from chloric bleaching agents, enzymes & surfactants
  • Suitable for stubborn stains
  • Compatible with household dishwashers
€ 17,68 € 19,65 (€ 5,89 / kg)

Delivery by October 12

Sonett Washing Powder

Sonett Washing Powder, 10 kg

  • Wash at 40°C - 95°C
  • Colour & white fabrics
  • Without enzymes & optical brighteners
€ 70,77 € 78,64 (€ 7,08 / kg)

Delivery by October 16