greenatural - Quality Laundry Care

Discover greenatural's fantastic products

Filter & sort

Prices Type of Laundry Brands Properties Certificates Use for Effective
Filter

greenatural - Quality Laundry Care : 7 items

Greenatural Sodium Percarbonate

Greenatural Sodium Percarbonate, 700 g

  • Perfect bleaching agent
  • Disinfecting effect
  • May be used with temperatures as low as 30 °C
€ 9,42 € 10,47 (€ 13,46 / kg)

Delivery by October 09

Greenatural Citric Acid

Greenatural Citric Acid, 500 g

  • Versatile, all-rounder
  • Natural emollient
  • Efective against lime
€ 8,01 € 8,90 (€ 16,02 / kg)

Delivery by October 09

Greenatural  Laundry Perfume Powder

Greenatural Laundry Perfume Powder, Jasmine & Bergamot (120 g)

  • Long-lasting fragrance
  • Biodegradable
  • Dermatologically tested
€ 10,60 € 11,78 (€ 88,33 / kg)

Delivery by October 09

Greenatural Fabric Softener Powder

Greenatural Fabric Softener Powder , Jasmine & Bergamot (120 g)

  • Natural composition
  • Biodegradable
  • Enchanting scents
€ 7,06 € 7,85 (€ 58,83 / kg)

Delivery by October 09

Greenatural Active Oxygen Bleach

Greenatural Active Oxygen Bleach, 900 ml

  • Removes stubborn stains
  • Also for colour laundry
  • Disinfectant
€ 5,88 € 6,54 (€ 6,53 / l)

Delivery by October 09

Greenatural Laundry Pre-wash Stain Remover

Greenatural Laundry Pre-​wash Stain Remover , 500 ml

  • For coloured & white textiles
  • Powerful against stubborn stains
  • Easy to use
€ 7,06 € 7,85 (€ 14,12 / l)

Delivery by October 09

Greenatural Lavender Washing Powder

Greenatural Lavender Washing Powder, 700 g

  • Concentrated formula
  • Lavender fragrance
  • Sufficient for 30 washes
€ 10,36 € 11,52 (€ 14,80 / kg)

Delivery by October 09