Fabric Softeners by Ecover

Filter & sort

Prices Highlights Type of Laundry Brands Properties Washing temperature
Filter

Ecover Fabric Softeners: 4 items

Ecover Fabric Softener - Apple Blossom & Almond

Ecover Fabric Softener -​ Apple Blossom & Almond, 750 ml

  • Leaves laundry feeling super soft
  • Plant-based ingredients
  • A lovely floral fragrance
€ 4,58 € 5,09 (€ 6,11 / l)

Delivery by October 12

Ecover ZERO Fabric Softener

Ecover ZERO Fabric Softener, 1 l

  • For coloured, delicates & kitchen laundry, as well as wool
  • Suitable for sensitive skin
  • Free from fragrances and colourants
€ 5,88 € 6,54 (€ 5,88 / l)

Delivery by October 12

Ecover Fabric Softener - Gardenia & Vanilla

Ecover Fabric Softener -​ Gardenia & Vanilla, 750 ml

  • Biodegradable ingredients
  • Ingredients protect the fibres
  • Vegan
€ 4,58 € 5,09 (€ 6,11 / l)

Delivery by October 12

Ecover Fabric Softener - Rose & Bergamot

Ecover Fabric Softener -​ Rose & Bergamot, 750 ml

  • With a concentrated soy lecithin formula
  • With rapeseed oil grown in Europe
  • For 30 wash loads
€ 3,87 € 4,31 (€ 5,16 / l)

Delivery by October 12